Wyższość soczewek nad okularami

Filed Under (Uncategorized) by admin on 19-09-2019

0

Większość osób posiadających dużą wadę wzroku, zmuszona jest do noszenia okularów o bardzo grubych szkłach. Jest to dla nich prawdziw klęska, widomy znak defektu, który chcieliby ukryć przed otoczeniem. Warto wtedy skorzytać z soczewek kontaktowych, które są niczym „czapka-niewidka” czyli okulary, których się nie dostrzega. Z soczewek można korzystać na codzień lub w sytuacjach, gdy okulary przeszkazają lub zdają się szpecić.

Kolejną, bardzo ważną zaletą soczewek jest to, że zapewniają one lepsze widzenie. Wynika to z faktu, że soczewka leży bezpośrenio na gałce ocznej, więc nie jest ograniczona oprawą. W ten sposób daje szersze pole widzenia i pozwala lepiej obserwoważ przedmioty znajdujące się na bokach. W okularach natomiast dobrze widzimy tak naprawdę tylko patrząc przez centrum soczewki. Gdy spoglądamy z boku, z góry czy też z dołu, otrzymujemy obraz zniekształony ponieważ następuje tzw. aberracja sferyczna i chromatyczna, czyli zaburzenie widzenia przestrzennego oraz koloru.

Dlaczego w takim razie na ulich widzimy tak wiele osób noszących okulary? Z pewnością głównym powodem jest niższy koszt oraz uprzedzenia i obawy, którym najczęściej ulegają starsze osoby. To głównie młodzi ludzie korzystają z soczewek kontaktowych.

Ci którzy korzystają z soczewek muszą jednak pamiętać, ze nalezy je nosić na zmianę z okularami. Okulary są niezastąpione również przy tzw. zespole suchego oka, a także gdy mamy do czynienia z infekcją oka. Ważny jest również profesjonaly dobór soczewek. Np. po 40-tce obniza się zdolność akomodacji oka, czyli przystosowania do odległości. Dla takich osób przeznaczone są soczewki kontaktowe dwuogniskowe lub progresywne. [więcej w: nabuton, salve struga, pomsky allegro ]

Comments (0)

Nie wiem sam czy mam nadciśnienie czy nie

[..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: rtg zębów Gliwice[…]

Nic nie piszą o potasie

Powiązane tematy z artykułem: nabuton pomsky allegro salve struga