Strategia testowa i nie-lecznicza dla onchokomeraz w obszarach endemicznych Loa loa

Filed Under (Uncategorized) by admin on 01-09-2019

0

Wdrożenie opartej na ivermectin strategii leczenia społeczności w celu wyeliminowania onchocerciasis lub filariozy limfatycznej zostało opóźnione w Afryce Środkowej z powodu wystąpienia poważnych zdarzeń niepożądanych, w tym śmierci, u osób z wysokim poziomem krążących Loa loa microfilariae. LoaScope, przyjazne dla środowiska narzędzie diagnostyczne do ilościowego oznaczania mikroflory L. loa we krwi obwodowej, umożliwia szybką identyfikację osób w sytuacji zagrożenia dla poważnych zdarzeń niepożądanych. Metody
W podejściu do leczenia ivermectin w okręgu zdrowia Okola w Kamerunie zastosowano strategię testuj i nie stosuj , w której rozkład wermenektyny został zatrzymany w 1999 roku po wystąpieniu zdarzeń śmiertelnych związanych z zakażeniem L. loa. LoaScope został wykorzystany do identyfikacji osób o gęstości mikrofilarii L. loa powyżej 20 000 mikrofilarii na mililitr krwi, którzy byli uważani za narażonych na poważne zdarzenia niepożądane i wykluczali je z dystrybucji ivermectin. Aktywny nadzór w przypadku zdarzeń niepożądanych po leczeniu prowadzono codziennie przez 6 dni.
Wyniki
Od sierpnia do października 2015 r. Przebadano 16 259 osób z 22 842 osób w wieku 5 lat lub starszych (71,2% populacji docelowej) na mikrofibię L. loa. Spośród uczestników, którzy przeszli testy, łącznie 15,52 (95,5%) otrzymało iwermektynę, 340 (2,1%) zostało wykluczonych z dystrybucji ivermectin ze względu na gęstość mikrofilarową L. loa powyżej progu ryzyka, a 397 (2,4%) zostało wykluczonych, ponieważ ciąży lub choroby. Nie obserwowano poważnych działań niepożądanych. Niepożądane zdarzenia niepożądane odnotowano u 934 uczestników, z których większość (67,5%) nie miało wykrywalnych mikrofilarii L. loa.
Wnioski
Oparta na LoaScope strategia testowa i nie-lecznicza umożliwiła reimplementację ogólnowspólnotowej dystrybucji ivermectin w dotychczasowym okręgu zdrowia poza granicami w Kamerunie i jest potencjalnie praktycznym podejściem do leczenia ivermectin na większą skalę w filariozmie limfatycznym i onchocer- obszary, na których zakażenie L. loa ma charakter endemiczny. (Finansowane przez Fundację Billa i Melindy Gatesów i inne.)
Wprowadzenie
SZYBKIE PODEJŚCIE
Point-of-Care Loa loa Testowanie kontroli onchocomerasis
02:16
Wideo
Kwantyfikacja Loa loa Mikrofilaria w krwi obwodowej za pomocą LoaScope. (02:44)
Masowe podawanie leku w trybach zawierających ivermectin jest główną strategią eliminacji filariozy i onchocer- tyza limfatycznego. Chociaż iwermektyna jest ogólnie bezpieczna, dystrybucja leku wiąże się z poważnymi zdarzeniami niepożądanymi w centralnych krajach Afryki. Od 1990 r. Ponad 500 przypadków charakterystycznej encefalopatii po leczeniu wermektyną, w tym około 60 przypadków śmiertelnych, miało miejsce podczas masowego podawania leku i zgłoszono je do programu dawstwa Mectizan. Te neurologiczne poważne działania niepożądane wystąpiły wyłącznie u osób z gęstościami mikrofilarialnymi Loa loa powyżej 30 000 mikrofilarii (mf) na mililitr krwi1,2 i uważa się, że są one związane ze stanem zapalnym z udziałem eozynofili wokół umierających mikrofilarii, mikrozatorowania z następczą utratą naczyń krwionośnych. integralność w ośrodkowym układzie nerwowym lub jedno i drugie.
Obecne wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia zezwalają na wdrażanie podawania leku w oparciu o iwermektynę w obszarach, w których onchocersoza jest mezoendemiczna lub hiperendemiczna, ponieważ uważa się, że potencjalne korzyści z masowego podawania leku przewyższają ryzyko wystąpienia poważnych zdarzeń niepożądanych związanych z ivermectin, chociaż wytyczne stanowią, że konieczny jest wzmocniony nadzór nad działaniami niepożądanymi.3 Jednakże obszary, w których loiasis jest endemiczny, a onchocerciasis jest hipoendemiczna, rozprzestrzeniają się w Afryce Środkowej4, a te choroby pasożytnicze pozostają poważnym problemem
[przypisy: hepavax, vibovit tran norweski, ketores ]

Comments (0)

[..] Cytowany fragment: profesjonalne młynki do kawy[…]

Dobry fizjoterapeuta, na podstawie wyników badań będzie potrafił ocenić

[..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: ćwiczenia[…]

Mają nowoczesny sprzęt co również jest ważne wykonując takie badanie

[..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: rehabiliacja[…]

Często boli mnie głowa jakby to był tętniak

Powiązane tematy z artykułem: hepavax ketores vibovit tran norweski