Kontrola u optyka

Filed Under (Uncategorized) by admin on 06-05-2013

0

Wszelkiego rodzaju kwestie naszych oczu powinny i na szczęście są jednymi z najważniejszych w naszym życiu. Oczy są, bowiem jednym z tych elementów, bez którego nie da się swobodnie żyć i bardzo trudno jest funkcjonować. Trudno jest, bowiem być osobą niewidomą i ponosi się z tego tytułu znaczne ograniczenia. Dlatego, też o oczy trzeba dbać za wszelką cenę. Gdy jednak dojdzie już do takiej sytuacji, że posiadamy konkretną wadę wzroku lub musimy leczyć nasze oczy to również nie ma z tym najmniejszego problemu. Istnieje, bowiem bardzo wiele leków, kropli do oczu czy też innych środków farmakologicznych na podstawie, których jesteśmy w stanie praktycznie całkowicie usunąć naszą wadę wzroku. To przede wszystkim, lecz nie wszystko. Albowiem mówimy o różnych środkach farmakologicznych natomiast podstawowym elementem, produktem na podstawie, którego jesteśmy w stanie usunąć wszelkiego rodzaju wady wzroku są okulary korekcyjne a także soczewki kontaktowe. Je nosi i korzysta z nich najwięcej wszelkiego rodzaju osób nie tylko w naszym kraju, ale również i na świecie. Wiążą się z nimi jednak znacznie większe obostrzenia niż mogłoby się nam na początku wydawać. Oczy są, bowiem tak wrażliwym elementem naszego ciała, że nie wystarczy jedynie raz w życiu udać się do okulisty i sprawdzić swoją wadę wzroku na podstawie, której zostanie dokładnie określona wartość naszych okularów, jakie powinniśmy nosić. Owszem wtedy okaże się czy powinniśmy nosić okulary z wartościami ujemnymi czy też dodatnimi aczkolwiek nie oznacza to, że tak będzie do końca życia. Nikt, bowiem nie powiedział, że nasza wada wzroku nie będzie się zmieniać in plus lub in minus. Dokładniej czy po jakimś czasie nie będziemy musieli nosić mniejszych lub większych okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Wszystko zależy wtedy jedynie od indywidualnego podejścia, oddziaływania danego organizmu. A jako, że każdy człowiek jest w pełni indywidualny to konieczna jest stała kontrola takich elementów. Bo gdy już raz udamy się do okulisty i uzyskamy receptę na okulary a potem będziemy je nosić to koniecznie przez kolejne miesiące a nawet lata musimy kontrolować swoją wadę poprzez częste wizyty u okulisty. Najlepiej z częstotliwością miesięcznej. Wtedy tylko będziemy mieli pewność, że obecnie nosimy okulary w dobrym rozmiarze o dobrych wartościach i że nasze oczy są bezpieczne. To jest, bowiem w tym wszystkim najważniejsze od bardzo wielu lat. [więcej w: Warszawa ginekolog, ginekolog Bemowo, badanie nasienia – Warszawa ]

Kto powinien nosić soczewki

Filed Under (Uncategorized) by admin on 05-05-2013

0

Decydując się na soczewki kontaktowe często nie mamy pojęcia o ich leczniczych właściwościach. Tymczasem ich noszenie bywa wskazane i bardzo korzystne w niektórych wadach wzroku, np. przy różnomiarowości oraz astygmatyzmie. Soczewki pomagają wyrównać różnicę widzenia a także niwelują wzrokowe „złudzenia” (soczewki toryczne).

Lekarze zalecają soczewki również przy niedowidzeniu. Czasem trudno poprawić wzrok dzięki okularom i wtedy pomocna okazuje się soczewka. Oko w ten sposób uzyskuje komfort patrzenia, zaczyna brać udział w fuzji i włącza się w proces widzenia obuocznego. Soczewki kontaktowe sprawdzają się również np. w leczeniu schorzeń rogówek.

Dobrze dobrana soczewka leży idealnie na oku, co sprawia, ze patrzy ono właściwym miejscem. Taki sposób korekty wzroku byłby idealny dla małych dzieci, które najczęściej spoglądają ponad oprawą lub w dół. Jest on już stosowany na Zachodzie, gdzie soczewki  aplikuje się w nawet malutkim, rocznym dzieciom, u których wykryto nadwzroczność (dalekowzroczność) jednego oka. Efekty takiej terapii wyrównującej widzenie obuoczne bywają doskonałe.

Mimo tak wielu zalet, soczewki nie są raczej zalecane osobom spędzającym wiele godzin przy komputerze. Taka praca wymaga raczej okularów posiadających odpowiednie zabezpieczenia w postaci filtrów. Soczewka ich nie posiada, a komputer naraża ją dodatkowo na wysychanie, nie mówiąc o fali elektromagnetycznej, kurzu, emisji ciepła. Kto nie lubi okularów i soczewki są dla niego jedynym wyjściem, musi zadbać o dodatkowe ich nawilżanie odpowiednimi kroplami. [więcej w: Warszawa ginekolog, ginekolog Bemowo, badanie nasienia – Warszawa ]