Kto powinien nosić soczewki

Filed Under (Uncategorized) by admin on 19-09-2019

0

Decydując się na soczewki kontaktowe często nie mamy pojęcia o ich leczniczych właściwościach. Tymczasem ich noszenie bywa wskazane i bardzo korzystne w niektórych wadach wzroku, np. przy różnomiarowości oraz astygmatyzmie. Soczewki pomagają wyrównać różnicę widzenia a także niwelują wzrokowe „złudzenia” (soczewki toryczne).

Lekarze zalecają soczewki również przy niedowidzeniu. Czasem trudno poprawić wzrok dzięki okularom i wtedy pomocna okazuje się soczewka. Oko w ten sposób uzyskuje komfort patrzenia, zaczyna brać udział w fuzji i włącza się w proces widzenia obuocznego. Soczewki kontaktowe sprawdzają się również np. w leczeniu schorzeń rogówek.

Dobrze dobrana soczewka leży idealnie na oku, co sprawia, ze patrzy ono właściwym miejscem. Taki sposób korekty wzroku byłby idealny dla małych dzieci, które najczęściej spoglądają ponad oprawą lub w dół. Jest on już stosowany na Zachodzie, gdzie soczewki  aplikuje się w nawet malutkim, rocznym dzieciom, u których wykryto nadwzroczność (dalekowzroczność) jednego oka. Efekty takiej terapii wyrównującej widzenie obuoczne bywają doskonałe.

Mimo tak wielu zalet, soczewki nie są raczej zalecane osobom spędzającym wiele godzin przy komputerze. Taka praca wymaga raczej okularów posiadających odpowiednie zabezpieczenia w postaci filtrów. Soczewka ich nie posiada, a komputer naraża ją dodatkowo na wysychanie, nie mówiąc o fali elektromagnetycznej, kurzu, emisji ciepła. Kto nie lubi okularów i soczewki są dla niego jedynym wyjściem, musi zadbać o dodatkowe ich nawilżanie odpowiednimi kroplami. [więcej w: nabuton, salve struga, pomsky allegro ]

Comments (0)

[..] Odniesienie w tekscie do badanie emg warszawa[…]

jestem chora na niedoczynnosc tarczycy i przysadki mozgowej

[..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: microblading[…]

pani doktor powiedziała, że i tak moga odrastać

Powiązane tematy z artykułem: nabuton pomsky allegro salve struga