Etanercept jako monoterapia u pacjentów z łuszczycą ad 7

Filed Under (Uncategorized) by admin on 01-09-2019

0

Proporcje pacjentów z niepożądanymi zdarzeniami i zakażeniami były podobne we wszystkich grupach leczonych aktywnie i grupie placebo w 12 tygodniu. Nie mogliśmy porównać grup etanercept z grupą placebo pod względem bezpieczeństwa w 24 tygodniu z powodu przejścia pacjentów z placebo do aktywnego leku w 12 tygodniu. Jednak układ infekcji i zdarzeń niepożądanych nie zmienił się w ciągu 24 tygodni leczenia. Dawka 50 mg etanerceptu podawanego dwa razy w tygodniu, która była stosowana w grupie wysokodawkowej w tym badaniu, była wyższa niż w poprzednich badaniach reumatoidalnego zapalenia stawów i łuszczycowego zapalenia stawów. 10,13 W tym badaniu profil bezpieczeństwa był podobny do obserwowane w grupie otrzymującej 25 mg etanerceptu dwa razy w tygodniu. Biorąc pod uwagę widoczny wzrost skuteczności osiągnięty przy wyższej dawce, stosunek ryzyka do korzyści jest korzystny. Nasze wyniki są interesujące w świetle rosnących dowodów klinicznych, że zakłócenie określonych interakcji immunologicznych może poprawić łuszczycę. Inne czynniki badane w leczeniu łuszczycy to inny antagonista TNF, infliksymab, 18,19 przeciwciało monoklonalne anty-CD11a, efalizumab, 20 i rozpuszczalne białko fuzyjne LFA-3-IgG, alefacept. 21 Wyniki skuteczności naszego badania podkreślają znaczenie TNF i jego hamowanie w łuszczycy.
TNF i interferon-. są wytwarzane przez pomocnicze limfocyty T typu (Th1) znajdujące się w płytkach łuszczycowych.22 TNF indukuje ekspresję cząsteczek adhezyjnych, takich jak międzykomórkowa cząsteczka adhezyjna i cząsteczka adhezyjna komórek naczyniowych na keratynocytach i komórkach śródbłonka naczyń i indukuje produkcja chemokin, w tym interleukiny-8. Wytwarzanie cząsteczek adhezyjnych i chemokin powoduje rekrutację dodatkowych komórek zapalnych do płytki nazębnej. Zrekrutowane komórki mogą następnie produkować dalszy TNF i interferon-., potencjalnie wzmacniając miejscowe zapalenie i proliferację keratynocytów.22 Poprzez hamowanie aktywności TNF etanercept może blokować ten cykl zapalenia, szybko poprawiając zmiany skórne. Efekt ten potwierdzają najnowsze obserwacje, w których wykazano, że leczenie antagonistami TNF powoduje zmniejszenie nacieku komórek naskórka.19,23 Działając na drodze rekrutacji, antagoniści TNF zmniejszają naskórkową infiltrację komórek T bez powodowania wyczerpania limfocytów T.
Produkt Etanercept został dopuszczony do stosowania u dorosłych pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów od 1998 roku iu dzieci z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów od 1999 roku. Długoterminowe badania kliniczne dotyczące bezpieczeństwa stosowania u ponad 2000 pacjentów i po wprowadzeniu produktu do obrotu u ponad 150 000 pacjentów wykazały stałą skuteczność i korzystny profil ryzyka i korzyści etanerceptu.24 Chociaż dane dotyczące długoterminowego bezpieczeństwa u pacjentów z łuszczycą nie są dostępne, dane od pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów sugerują, że długotrwałe leczenie etanerceptem może być realną opcją dla pacjentów z łuszczycą. ważne znaczenie w zarządzaniu tą przewlekłą chorobą.
[hasła pokrewne: kamica zolciowa, ketores, vibovit tran norweski ]

Comments (0)

Często boli mnie głowa jakby to był tętniak

[..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Mleko jaglane[…]

lekarze stwierdzili u mnie niedoczynnosć ciąży przepisali leki

[..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu wanna z kabiną prysznicową[…]

Nie wiem już co robić

[..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu koncentrator tlenu[…]

Ja używam w kapsułkach kwas hialuronowy

Powiązane tematy z artykułem: kamica zolciowa ketores vibovit tran norweski