Abirateron plus Prednison w przerzutowym, kastrowym raku prostaty cd

Filed Under (Uncategorized) by admin on 03-02-2019

0

Badanie zostało zaprojektowane przez starszych autorów akademickich i pracowników sponsora. Dane zostały przepisane przez personel próbny z dokumentów źródłowych na elektroniczny system zbierania danych przygotowany przez sponsora. Analizy danych zostały przeprowadzone przez statystyków zatrudnionych przez sponsora. Wszyscy autorzy ponoszą odpowiedzialność za kompletność i integralność danych oraz wierność wersji próbnej protokołu. Wszyscy autorzy akademiccy mieli pełny dostęp do wszystkich części danych i zredagowali manuskrypt z wkładem sponsora, a wszyscy współautorzy później dostarczyli dane wejściowe. Sponsor zapewnił finansowanie pomocy redakcyjnej. Wszyscy autorzy i instytucje uczestniczące mają umowy ze sponsorem dotyczące poufności danych. Pacjenci i zabiegi
Od kwalifikujących się pacjentów wymaga się, aby mieli co najmniej 18 lat i aby uzyskać wynik oceny funkcjonowania ECO (Eastern Cooperative Oncology Group) od 0 do 2 (w 5-punktowej skali, z wyższymi liczbami wskazującymi na większą niepełnosprawność) z nowo zdiagnozowaną ( . 3 miesiące przed randomizacją), patologicznie potwierdzony rak prostaty bez różnicowania neuroendokrynnego lub cechy histologiczne małych komórek. Wszyscy pacjenci mieli wysokiego ryzyka, przerzutowego, wrażliwego na kastrację raka gruczołu krokowego, co udokumentowano dodatnim skanem kości lub zmianami przerzutowymi w momencie rozpoznania tomografii komputerowej (CT) lub obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI), zgodnie z Kryteriami oceny odpowiedzi w Solid Tumors (RECIST), wersja 1.1. Dodatkowo, pacjenci musieli mieć co najmniej dwa z trzech następujących czynników wysokiego ryzyka związanych ze złym rokowaniem: wynik Gleasona 8 lub więcej (w skali od 2 do 10, przy czym wyższe wyniki wskazują na bardziej agresywną chorobę), co najmniej trzy zmiany kostne i obecność mierzalnych zmian w narządach wewnętrznych. Pacjenci byli wykluczani, jeśli otrzymali wcześniej chemioterapię, radioterapię lub operację z powodu przerzutowego raka prostaty, z wyjątkiem 3 miesięcy lub mniej terapii deprywacji androgenów z analogami hormonu uwalniającego hormon luteinizujący lub orchidektomią z jednoczesnym lub bez jednoczesnej androgeny – antagoniści receptora przed linią podstawową lub jeden przebieg leczenia paliatywnego lub leczenie chirurgiczne w celu leczenia objawów związanych z chorobą przerzutową.
Pacjenci byli losowo przydzielani w stosunku 1: do otrzymywania terapii deprywacji androgenów i octanu abirateronu (1000 mg na dobę, podawane raz dziennie w postaci czterech tabletek 250 mg) i prednizonu (5 mg na dobę) (grupa abirateronu) lub deprywacji androgenu terapia i placebo (grupa placebo). Pacjentów stratyfikowano w zależności od obecności lub braku mierzalnej choroby trzewnej i wyniku oceny sprawności ECOG (0 lub vs. 2). Abirateron lub placebo podawano co najmniej godzinę przed lub 2 godziny po posiłku. Wszyscy pacjenci, którzy nie przeszli kastracji chirurgicznej, otrzymywali trwającą terapię deprywacji androgenów, aby osiągnąć lub utrzymać poziom testosteronu w surowicy poniżej 50 ng na decylitr (1,7 nmol na litr). Bezpieczeństwo i przestrzeganie dawkowania oceniano podczas każdej wizyty próbnej, po przerwaniu leczenia (jeśli dotyczy) i po wizycie końcowej.
Punkty końcowe
Dwoma głównymi punktami końcowymi skuteczności były całkowite przeżycie i przeżycie bez progresji radiologicznej
[patrz też: niezborność oka, pomsky allegro, puls wałcz rejestracja ]

Comments (0)

[..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu fizjoterapia warszawa[…]

Milo sie czytalo

[..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu olejek palmowy[…]

Moja corka2latka ma wraz zapalenie oskrzeli czy podczas tej choroby można ją kąpać

[..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu skup oleju posmażalniczego[…]

Poziom wiedzy lekarzy I-szego kontaktu jest porażający.

Powiązane tematy z artykułem: niezborność oka pomsky allegro puls wałcz rejestracja